Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Telekomy z dystansem do banków

10 sierpnia 2018 | Ekonomia
Bankowość, sprzedaż prądu czy gazu miały być sposobem na zasypanie dziury w przychodach z rozmów telefonicznych i internetu.
źródło: Rzeczpospolita
Bankowość, sprzedaż prądu czy gazu miały być sposobem na zasypanie dziury w przychodach z rozmów telefonicznych i internetu.

strategie | 
Nie wiadomo kiedy Orange Polska wróci na finansowy rynek po rozstaniu z mBankiem. T-Mobile nie zrywa z Aliorem, 
ale renegocjował umowę. urszula Zielińska

Kilka lat temu operatorzy komórkowi i banki z pompą ogłaszały partnerstwa na finansowym rynku. Bank, właściciel licencji, zlecał pośrednictwo sprzedaży i oprawę marketingową produktu telekomowi, uważanemu za eksperta w dziedzinie mobilności. Dziś, w dobie wysypu firm łamiących kanony działania na finansowym rynku, tzw. fintechów, zawarte wówczas porozumienia są rozwiązywane lub zmieniają się ich zasady. Najpierw Orange Polska i mBank poinformowały, że kończą projekt Orange Finanse. Teraz T-Mobile Polska przyznaje, że poluzował więzy łączące go z Alior Bankiem w projekcie T-Mobile Usługi Bankowe.

Luźniejszy związek

– Renegocjowaliśmy warunki umowy z Alior Bankiem – powiedział w czwartek dziennikarzom Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska, omawiając wyniki II kwartału br.

T-Mobile od kilku lat pośredniczy w sprzedaży usług bankowych Alioru. TUB połączony z Alior Sync początkowo dość dynamicznie zdobywał klientów kont i kredytów bankowych. Z czasem tempo siadło i zaprzestano publikacji danych o liczbie klientów kupujących usługi pod marką...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11125

Wydanie: 11125

Spis treści

Opinie

Zamów abonament