Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odrębna procedura dla zamówień na usługi społeczne

11 grudnia 2018 | Dobra Administracja | Sylwester Kuchnio

KIO | Odwołanie względem czynności podejmowanych w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego, których przedmiotem są tzw. usługi społeczne, prowadzonych według procedury opisanej w art. 138o ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych – nie przysługuje.

Postanowieniem z 9 października 2018 r. (sygn. akt: KIO 1917/18), Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie wykonawcy, które zostało złożone w postępowaniu o udzielenie zamówienia na usługi społeczne i dotyczyło naruszenia art. 138o ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej Pzp). Odwołujący wniósł o unieważnienie czynności unieważnienia postępowania, dokonanie czynności oceny złożonych w postępowaniu ofert, wykluczenie i odrzucenie ofert jego konkurentów oraz wybór jego oferty.

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że przedmiotem zamówienia jest usługa, która zalicza się do katalogu usług społecznych i innych usług szczególnych, które mieszczą się w katalogu zamówień na usługi społeczne i inne szczególne usługi określone w Załączniku XIV do Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE. Zamawiający postępowanie prowadzi w trybie art. 138o Pzp,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11228

Wydanie: 11228

Spis treści
Zamów abonament