Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ta wojna się nie skończy, ale poddać się nie można

11 grudnia 2018 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
źródło: materiały prasowe

Wynajdziemy lepszą pułapkę na myszy? Hakerzy stworzą sprytniejszą mysz – mówi nam Patrick Grillo, dyrektor wykonawczy w Fortinet, firmie specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie.

 

Rz: Z jakimi zagrożeniami borykają się dziś firmy w Europie? Czy głównym wyzwaniem są niebezpieczeństwa związane z cyberwłamaniami i utratą danych, czy też atakami dla okupu ransomware?

Patrick Grillo: Kluczowe wyzwanie ma związek z perspektywą regulacyjną. Mam na myśli unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Według UE te regulacje były konieczne, ponieważ dotychczasowa ochrona danych była w dużej mierze bardzo słaba. Wprowadzone zmiany są jednak poważne i sprawiają przedsiębiorcom wiele trudności. Firmy działające w Unii Europejskiej musiały diametralnie zmienić swoje procedury dotyczące przetwarzania danych osobowych. W przeciwnym wypadku czekają je wielomilionowe kary. O tym, jak gigantyczna to zmiana, niech świadczy fakt, że wcześniej np. w Wielkiej Brytanii grzywny za naruszenie danych sięgały 5 tys. funtów, a – gdy zapłaciło się tę kwotę wcześniej – firmy mogły otrzymać 20-proc. zniżkę. Pytanie, gdzie były zatem jakiekolwiek zachęty, by przedsiębiorstwa zrobiły...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11228

Wydanie: 11228

Spis treści
Zamów abonament