Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odliczenia związane z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej

11 grudnia 2018 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

W odniesieniu do budynku urzędu, gminie będzie przysługiwało prawo do proporcjonalnego odliczenia podatku, a w odniesieniu do budynków szkoły – nie.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 6 września 2018 r. (sygn. 0115-KDIT1-2.4012.552. 2018.1.AD) rozstrzygnął kwestię prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z modernizacją budynków użyteczności publicznej. W omawianej sprawie gmina, będąca czynnym podatnikiem VAT, w ramach projektu dofinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny, planuje przeprowadzić termomodernizację budynków urzędu gminy, szkoły podstawowej, przedszkola oraz dwóch obiektów mieszkalnych. Gmina jest i po zakończeniu projektu pozostanie właścicielem wszystkich obiektów objętych modernizacją. Obiekty mieszkalne będą przeznaczone pod wynajem. Budynki szkoły i przedszkola będą zarządzane przez jednostki organizacyjne wnioskodawcy i podobnie jak budynek urzędu gminy, będą udostępniane nieodpłatnie i ogólnodostępnie.

Ponadto, wnioskodawca będzie wykorzystywać budynek urzędu gminy do wykonywania czynności opodatkowanych, nieopodatkowanych i zwolnionych od VAT. Do działalności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11228

Wydanie: 11228

Spis treści
Zamów abonament