Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy każda zmiana w leasingu auta oznacza limitowanie kosztów

30 stycznia 2019 | Rachunkowość

Do zmienionych po 31 grudnia 2018 r. umów stosuje się przepisy, dające prawo do odliczenia 150 tys. zł wartości samochodu. Nie wiadomo jednak, czy chodzi tu o nowe zapisy wprowadzone na prośbę podatnika, czy nawet ogólne warunki, dyktowane przez leasingodawcę.

Do nowego roku przedsiębiorcom korzystającym z opcji leasingowania pojazdu przysługiwało prawo do zaliczenia w całości ponoszonych wydatków z tytułu opłat leasingowych do kosztów uzyskania przychodów. Od początku 2019 r. zmieniły się zasady rozliczania kosztów podatkowych dotyczących używania samochodów osobowych w leasingu operacyjnym. Po zmianie ulga podlega limitowaniu. Firmy oferujące usługi leasingowe – wykorzystując zmiany w podatkach – podejmowały działania marketingowe dążąc nakłonienia jak największej liczby klientów do podpisania umowy przed wejściem w życie nowych przepisów. Jak argumentowały – opcja ta ma być korzystniejsza dla samych klientów. Czy pośpiech zagwarantował leasingobiorcom korzystniejsze zasady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11268

Wydanie: 11268

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament