Sytuacja pracownika i osób nie na etacie jest różna
Oceniając czy zwrot kosztów korzysta ze zwolnienia z PIT nie można pojęcia „podróż" utożsamiać z podróżą służbową zdefiniowaną w kodeksie pracy.
Spór w sprawie dotyczył obowiązków klubu sportowego jako płatnika, a chodziło o zaliczki na PIT. We wniosku klub wyjaśnił, że jest stowarzyszeniem kultury fizycznej i sportu. Dla wykonywania zadań organizuje treningi, szkolenia sportowe, zawody, mecze sportowe, bierze udział w zawodach i prowadzi pracę wychowawczą oraz pracę w kierunku upowszechniania sportu. Zawodnicy, trenerzy i sędziowie dojeżdżają na mecze bądź treningi z różnych miejscowości (zamieszkania) do siedziby klubu własnymi środkami lokomocji (samochód) lub komunikacją. Klub wyjaśnił, że zwraca im koszty dojazdu na podstawie przedłożonej ewidencji przebiegu pojazdu, stosując stawkę nie wyższą niż określona w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 25 marca 2002 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej.
Wśród zawodników są osoby, które nie są pracownikami, m.in. amatorzy, którzy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia lub otrzymują nagrody za wyniki w sporcie oraz zawodnicy otrzymujący stypendia sportowe. Natomiast z trenerami klub ma podpisane umowy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta