Urlop, ale nie od zdrowego rozsądku
Na wakacjach najbardziej boimy się ataków terrorystycznych i konfliktów zbrojnych, tymczasem największe ryzyko niosą wypadki drogowe, przestępczość pospolita oraz zwykła nieostrożność w wodzie czy w górach..
Ponad 20 mln osób, czyli 65 proc., wybiera się w tym roku na wakacje, co oznacza wzrost o 2 mln w porównaniu z 2018 r. – wynika z badań przeprowadzonych przez Mondial Assistance.
Jeśli chcemy, żeby wypoczynek było udany, powinniśmy się do niego dobrze przygotować. Przy planowaniu urlopu warto się zastanowić, jakie zagrożenia wiążą się z naszymi zamierzeniami wakacyjnymi, żeby zawczasu im przeciwdziałać.
Nie chodzi tu o popadanie w histerię i skupianie się na grożących nam niebezpieczeństwach, ale o rozsądne przewidywanie możliwych zagrożeń po to, żeby ich uniknąć i odpoczywać bez przeszkód.
Szlachetne zdrowie
W czasie zagranicznych wojaży banalne zatrucie może pozbawić nas przyjemności z podróżowania, a złamanie nogi może nas zrujnować finansowo, jeśli nie mamy odpowiedniej polisy.
Do urlopu dobrze powinny się przygotować osoby, które cierpią na choroby przewlekłe. Cukrzyca, nadciśnienie czy astma w innym klimacie czy na dużych wysokościach, mogą zaostrzyć się, a nawet doprowadzić do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta