Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Egzaminator ma być wypoczęty

01 lipca 2019 | Prawo

Kierowca, który stracił prawo jazdy, będzie traktowany, jakby nigdy go nie miał, na egzaminie będzie zdawał najpierw test. agata Łukaszewicz

 

W piątek, 28 czerwca, późnym popołudniem ukazał się Dziennik Ustaw, w którym opublikowano ważne zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Problem w tym, że zaczynają obowiązywać już od poniedziałku, 1 lipca.

Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, które przeprowadzają egzaminy, nie miałyby więc żadnej szansy, by się do nich przygotować. Minister infrastruktury zdecydował więc, że cześć zmian zacznie obowiązywać od stycznia 2020 r.

Rzecz jest poważna, bowiem dotyczy 49 WORD, 21 ich oddziałów terenowych oraz setek tysięcy kandydatów na kierowców, którzy każdego roku zdobywają prawo jazdy.

Co się zmieni?

Wszystko od początku

Otóż w nowych przepisach wyraźnie zapisano, że osoba po cofnięciu uprawnień (np. z powodu jazdy po spożyciu alkoholu czy narkotyków) traktowana jest jak po raz pierwszy przystępująca do egzaminu. A to oznacza, że przejść musi cały egzamin państwowy, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11394

Wydanie: 11394

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament