Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biznes: dekalog PO to katalog ogólników

01 lipca 2019 | Ekonomia
Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO

Przejrzyste i niskie podatki, sprawiedliwe świadczenia w praworządnym i wiarygodnym państwie, odpartyjnienie przedsiębiorstw – deklaruje Platforma w swoim dekalogu gospodarczym. anita błaszczak
zbigniew lentowicz

 

Ekonomiści i eksperci organizacji gospodarczych, których „Rzeczpospolita" prosiła o ocenę gospodarczej deklaracji głównej siły opozycyjnej na scenie politycznej, krytykują dokument za ogólnikowość i unikanie propozycji konkretnych rozwiązań, które miałyby poprawić rzeczywistość biznesu i samych przedsiębiorców.

Wśród priorytetów ze względu na kontekst przedwyborczy górę biorą hasła społeczne, brakuje szczegółowych propozycji stricte gospodarczych, a nade wszystko nie zarysowano celów, które trzeba osiągnąć – twierdzą analitycy.

Leszek Juchniewicz, główny ekonomista Pracodawców RP, przyznaje, że dekalog gospodarczy PO pozostawia niedosyt. Deklaracja posługuje się wyłącznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11394

Wydanie: 11394

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament