Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dyskryminujące hasła na adwokackich kontach

02 sierpnia 2019 | Prawo | Anna Krzyżanowska

Strefa wolna od LGBT – napisało na swoich profilach na Facebooku dwóch poznańskich mecenasów.

„Ślubuję uroczyście w swej pracy adwokata przyczyniać się ze wszystkich sił do ochrony praw i wolności obywatelskich" – to fragment roty ślubowania adwokackiego.

Czy sprzeniewierzyli się jej wielkopolscy adwokaci: ojciec i syn, którzy na prywatnych kontach na portalu społecznościowym swe zdjęcia opatrzyli hasłem „Strefa wolna od LGBT"? Zbada to samorządowy pion dyscyplinarny. Po interwencji poznańskiej rady i pytaniach „Rz" z konta jednego z adwokatów (ojca) dyskryminujące hasło zniknęło.

– We wtorek wysłano pismo do obu adwokatów informujące o wszczęciu postępowania sprawdzającego – informuje adwokat Cezary Nowakowski, rzecznik dyscyplinarny wielkopolskiej Izby Adwokackiej. – Cele adwokatury, do których należy m.in. dbanie o prawa i wolności obywatelskie, ciężko pogodzić z hasłem umieszczonym przy zdjęciach tych panów – dodaje.

Palestra mówi: wstyd

Poproszeni o komentarz eksperci nie kryją oburzenia. – Pierwszym odruchem jest żachnięcie się, po nim przychodzi wstyd: że kolega adwokat może tak postępować – komentuje adwokat Jerzy Naumann, sędzią Sądu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11422

Wydanie: 11422

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament