Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejny prezent Trumpa dla Netanjahu

02 sierpnia 2019 | Świat

Jeszcze przed wyborami w Izraelu amerykański prezydent zamierza przedstawić plan pokojowy odrzucany przez Palestyńczyków. Piotr Jendroszczyk

 

Nieoczekiwanie dla wszystkich rząd premiera Netanjahu zatwierdził w środę plan budowy 700 domów przez Palestyńczyków na terenach okupowanych. To prawdziwa sensacja. Równocześnie mają zostać wydane zezwolenia na budowę kolejnych 6 tys. domów dla żydowskich osadników na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Nie wiadomo jeszcze, czy decyzja rządu zakłada budowę nowych palestyńskich domów czy też legalizację już istniejących w tzw. strefie C Zachodniego Brzegu, obejmującej 63 proc. terytorium ziem okupowanych, zamieszkanych przez 300 tys. z ok. 2,5 mln Palestyńczyków i 385 tys. osadników żydowskich. Takich zezwoleń w strefie znajdującej się pod wyłączną kontrolą Izraela nie wydawano. Beniamin Netanjahu mówił nawet o włączeniu strefy C do państwa żydowskiego.

– Obecna decyzja rządu to nic innego, jak polityczna gra na użytek światowej opinii publicznej. Ma też...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11422

Wydanie: 11422

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament