Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek smartfonów coraz bardziej się kurczy

02 sierpnia 2019 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

O 5,2 proc. mniej inteligentnych telefonów niż rok wcześniej sprzedało się 
na świecie w minionym półroczu. Polski rynek pod tym względem nie odstawał. Urszula Zielińska

 

W ślad za wynikami trzech największych producentów smartfonów za drugi kwartał br. posypały się raporty firm analitycznych z pierwszymi zestawieniami pokazującymi, jak zmienił się w tym czasie cały światowy rynek tych urządzeń.

Według sprawdzającej poziom dostaw firmy IDC, w tym czasie producenci sprzedali o 2,3 proc. smartfonów mniej niż rok wcześniej: 333,2 mln sztuk. Z kolei Strategy Analytics szacuje, że w tym samym czasie sprzedało się około 341 mln urządzeń, co w porównaniu z danymi tej firmy sprzed roku jest liczbą o 2,5 proc. niższą.

Pod względem dynamiki był to więc kwartał lepszy niż pierwszy, gdy sprzedaż siadła o około 5 proc. W sumie jednak – jak wynika z naszych obliczeń na podstawie danych IDC – w całym półroczu globalny rynek smartfonów był mniejszy o 5,2 proc. niż przed rokiem.

Polska ramię w ramię

Nie ma jeszcze nowych oficjalnych danych IDC dla Polski, ale uzyskane przez nas informacje wskazują, że tym razem – niestety dla producentów – nie odstawaliśmy od trendów widocznych w skali...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11422

Wydanie: 11422

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament