Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy e-hulajnogę można ująć w kosztach

05 sierpnia 2019 | Podatki i księgowość | Marta Serafin

Uzasadnieniem dla używania hulajnogi elektrycznej 
w działalności gospodarczej mogą być m.in. znaczne utrudnienia w ruchu miejskim, związane z czasochłonnymi dojazdami do klientów.

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup lub wynajem hulajnogi elektrycznej na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. E-hulajnoga oszczędza czas, środowisko i dodatkowo nie jest pojazdem, w stosunku do którego należy stosować ograniczenia rozliczania kosztów podatkowych czy te związane z odliczeniem VAT. W związku z tym coraz częściej pojawia się pytanie, czy zakup hulajnogi elektrycznej można rozliczyć w kosztach firmy.

Zgodnie z przepisami o podatku dochodowym oraz ich interpretacjami, za koszty uzyskania przychodów przyjmuje się wszelkie racjonalnie uzasadnione wydatki związane z prowadzoną działalnością, których celem jest osiągnięcie przychodów lub zabezpieczenie albo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11424

Wydanie: 11424

Spis treści
Zamów abonament