Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dokształcanie się jest kosztem

05 sierpnia 2019 | Podatki i księgowość | Anna Zapotoczny-Woźniak

Koszty poniesione w związku z podjęciem nauki na odpłatnych studiach podyplomowych typu MBA mają związek z działalnością przedsiębiorcy.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 26 czerwca 2019 r. (0114-KDIP3-1.4011.278.2019.1.AC).

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie kompleksowego doradztwa biznesowego, w tym m.in. konsultacji dla zarządów w podejmowaniu decyzji zmierzających do osiągniecia celów wyznaczonych przez zarządzane przez nie firmy. Ponadto, przedsiębiorca doradza swoim klientom w zarządzaniu spółkami portfelowymi oraz dodatkowo oferuje swoje wsparcie na poziomie operacyjnym, wliczając w to m.in. prowadzenie negocjacji z kontrahentami klientów.

Przedsiębiorca postanowił podjąć dwuletnie odpłatne studia podyplomowe Executive MBA, organizowane przez University of Chicago Booth School of Business. Uczelnia prowadzi przedmiotowe studia wyłącznie w trzech lokalizacjach na świecie: Chicago, Londynie i Hongkongu. Studenci mogą wybrać lokalizację, w której będą uczestniczyć w większości prowadzonych zajęć. Przedsiębiorca zadeklarował, że wybiera Londyn.

Przedsiębiorca wystąpił o wydanie interpretacji indywidualnej w celu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11424

Wydanie: 11424

Spis treści
Zamów abonament