Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Historia jednego imigranta

10 grudnia 2019 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

Podwójne obywatelstwo sprawiło, że Irakijczyk będzie oskarżony w Szwecji.

Wszczęto dochodzenie wobec Irakijczyka, który zajmując stanowisko wojskowe w irackim rządzie, posiadał szwedzki paszport. Historia jest niesamowita. Dlaczego bowiem osoba taka przybywa do Szwecji i się tu osiedla? Można tylko spekulować.

Strona internetowa „Nyheter Idag" ujawnia 23 listopada, że minister obrony Najah al-Shammari ma szwedzkie obywatelstwo. Sensacyjną wiadomość potwierdza sekretarz ministra obrony w Sztokholmie. Jednocześnie szwedzka policja otrzymuje meldunki, że al-Shammari jest współwinny śmierci setek Irakijczyków podczas trwających od października protestów.

To powoduje, że krajowa jednostka do spraw międzynarodowej i zorganizowanej przestępczości i zbrodni przeciwko ludzkości wszczyna śledztwo wobec al Shammariego. W tej chwili, według Krajowej Prokuratury, śledztwo znajduje się „w bardzo wczesnym stadium"....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11530

Wydanie: 11530

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament