Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ratownik nie będzie już w sądzie sam

10 grudnia 2019 | Prawo co dnia | Karolina Kowalska

Rzecznik odpowiedzialności zawodowej wykluczy z zawodu, ale też obroni przed niesłusznymi zarzutami. Paramedycy będą mieć samorząd zawodowy.

 

Prawo wykonywania zawodu, rozstrzyganie w sprawach błędu podczas pracy i inne uprawnienia właściwe samorządowi ustanowić ma ustawa o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych. Jej projekt właśnie trafił do konsultacji publicznych.

Każdy z numerem

– Dzięki tej ustawie nasza najmłodsza profesja medyczne wreszcie nie będzie traktowany po macoszemu – mówi Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego (KZZPRM).

O regulację ratownicy walczyli od lat. Również ze względu na bezpieczeństwo pacjentów. Dziś pracę na stanowisku ratownika można podjąć wyłącznie na podstawie dyplomu ukończenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11530

Wydanie: 11530

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament