Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niewielkie wahania kursów

10 grudnia 2019 | Ekonomia i rynek | Piotr Zając

Spekulanci nie mieli 
w poniedziałek wielu okazji do zarobku. Zmiany kursów większości walut były niskie, bo na rynek nie dotarły istotne informacje. Spokój panował też
na rynku kryptowalut.

 

Na początku tygodnia rynek walutowy był spokojny. Największa zmienność, przekraczająca 0,7 proc., charakteryzowała tylko chilijskie peso, co akurat w ostatnim czasie zdarza się bardzo często. Poza tym notowania większości par walutowych wahały się w przedziale +/-0,4 proc. Kurs najbardziej popularnej, czyli euro do dolara, rósł po południu o 0,1 proc., do 1,1072 dol. Poziom 1,11 dol. od połowy ubiegłego miesiąca jest dla wspólnej waluty barierą nie do przejścia.

Złoty zaczął tydzień od osłabienia, co jest uzasadnione w kontekście umocnienia z poprzednich dni. Euro zdrożało do 4,2820 zł, a dolar do 3,8675 zł. Nasza waluta była wyraźnie silniejsza, o 0,4 proc., tylko w relacji do tureckiej liry i szwedzkiej korony. W silniejszych wahaniach nie pomagał brak istotnych lub zaskakujących danych makro.

Na rynku kryptowalut trwa stabilizacja. Kurs bitcoina pozostaje w okolicy 7500 dol., a kapitalizacja całego rynku utrzymuje się tuż powyżej poziomu 200 mld dol.

Wydanie: 11530

Wydanie: 11530

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament