Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To był rok wolności, a będzie rok samorządu

10 grudnia 2019 | Kraj | Marek Kozubal

Dzięki oddolnym inicjatywom 
w 30. rocznicę początku przemian ustrojowych w Polsce przypomniane zostały wartości, na których opiera się społeczeństwo demokratyczne.

W roku 2019 w całym kraju organizowane były obchody 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, w wyniku których została odsunięta od władzy komunistyczna partia i powstał rząd Tadeusza Mazowieckiego. Rozpoczęły się zmiany ustrojowe. Uroczystości organizowane były przez samorządy w całym kraju, ich kulminacja miała miejsce 4 czerwca w Gdańsku. Jednak równolegle odbywało się wiele wydarzeń organizowanych oddolnie. „Inicjatywa 30. Rok Wolności" utworzona przez 30 organizacji pozarządowych postawiła sobie za cel przypomnienie, szczególnie młodzieży, o tamtych czasach, ludziach i wartościach. Ich organizatorzy przypominali, że zmiany realizowane 30 lat temu oparte były na wartościach na których bazuje społeczeństwo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11530

Wydanie: 11530

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament