Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystkie wyciągi w jednym liście

30 stycznia 2020 | Moje pieniądze
Liczba wysyłanych pocztą wyciągów bankowych sukcesywnie maleje w związku z prowadzonymi akcjami zamiany wyciągów z papierowych na elektroniczne
autor zdjęcia: Radek Pasterski
źródło: Fotorzepa
Liczba wysyłanych pocztą wyciągów bankowych sukcesywnie maleje w związku z prowadzonymi akcjami zamiany wyciągów z papierowych na elektroniczne

Banki zmniejszają liczbę tradycyjnych przesyłek listowych 
do klientów i starają się w jednej kopercie wysyłać zestawienia miesięczne różnych rachunków razem. Janina Blikowska

Oczywiście nie zawsze to jest to możliwe. A niektóre banki za papierowe wyciągi miesięczne żądają opłat. To ma jeszcze bardziej zmniejszyć liczbę zużywanego papieru.

Coraz mniej papieru

Tydzień temu (czyli w „Moich pieniądzach" z 23 stycznia) pisaliśmy o tym, że nowoczesne technologie wchodzą do oddziałów, by zużywać jeszcze mniej papieru. Banki idą dalej.

– Do końca ubiegłego roku dostawałam osobny wyciąg z ROR-u i osobny z karty kredytowej. W styczniu dostałam oba w jednej przesyłce – mówi pani Maria, wieloletnia klientka PKO BP.

Z racji wieku nie korzysta z bankowości internetowej, więc nie ma też elektronicznych wyciągów. Jest w mniejszości klientów banku.

– Liczba wysyłanych pocztą wyciągów sukcesywnie maleje w związku z prowadzonymi wcześniej akcjami zamiany wyciągów z papierowych na elektroniczne. W tej chwili wyciągi papierowe wysyłane są do około 16 proc. klientów, którzy mają u...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11570

Wydanie: 11570

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament