Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najtrwalszy fundament władzy Kremla

30 stycznia 2020 | Świat | Andrzej Łomanowski

Dwa tygodnie po mianowaniu nowego szefa rządu okazało się, że jest równie skorumpowany jak jego poprzednik.

„Tutaj »Rosyjska Federacja«. I tam »Rosyjska Federacja«. O, i znowu »Rosyjska Federacja«. Nie, ja nie tykam palcem w mapę świata, bez przerwy trafiając na 1/7 lądu (jaki zajmuje Rosja – red.). Po prostu przeglądam dokumenty o ekskluzywnych nieruchomościach rodziny nowego premiera Rosji" – opisał wyniki kolejnego śledztwa opozycjonista Aleksiej Nawalny.

Michaił Miszustin i jego rodzina są właścicielami podmoskiewskich nieruchomości o wartości ok. 50 mln dolarów. Ale we wszystkich urzędowych dokumentach jako właściciel jego działek ziemi i domów wpisana jest ... „Rosyjska Federacja". Wpisy w księgach wieczystych nadzoruje osobna służba Rosrejestr. Być może dlatego jej szefowa Wiktoria Abramczenko została wicepremierem w rządzie Miszustina.

Nawalny wykrył również, że obecny premier – jeszcze jako szef rosyjskiej skarbówki – wysłał synów na naukę do elitarnej szkoły w szwajcarskiej Lozannie. Poprzedni zaś szef rządu Dmitrij...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11570

Wydanie: 11570

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament