Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ten wirus do nas dotrze

30 stycznia 2020 | Epidemia koronowirusa | Katarzyna Wójcik

NIK zbada, czy Polska jest przygotowana na wystąpienie chorób szczególnie niebezpiecznych. Zarażenie chińskim koronawirusem nie oznacza obowiązkowej hospitalizacji.

Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi wymienia choroby uzasadniające obowiązkowy pobyt w szpitalu i kwarantannę. Nie ma wśród nich wirusa 2019-nCoV, zatem nie ma przepisu, który nakazywałby hospitalizację zarażonych koronawirusem. Niewykluczone, że konieczna będzie nowelizacja ustawy.

– Nie można nikogo zmusić bez ustawy do przebadania się. Jeżeli pojawia się nowy groźny wirus, trzeba go dopisać do ustawy – wyjaśnił prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia na spotkaniu z dziennikarzami. Dodaje jednak, że na razie groźniejszy dla Polaków jest wirus grypy.

Ministerstwo Zdrowia i prezes NFZ wydali zalecenia w sprawie procedur stosowanych, gdy jest zagrożenie zarażeniem koronawirusem. Pacjenci, którzy byli w Chinach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11570

Wydanie: 11570

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament