Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Huawei może odetchnąć. Wykluczenia nie będzie

30 stycznia 2020 | Ekonomia i rynek | Anna Słojewska
źródło: Rzeczpospolita

Mimo nacisków Waszyngtonu Bruksela nie zablokuje chińskiemu koncernowi Huawei dostępu 
do budowy sieci 5G w Unii Europejskiej. Ale zaleca państwom członkowskim ostrożność.

 

Komisja Europejska przedstawiła w środę zalecenia dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa sieci 5G w UE. Nie są to twarde przepisy, bo zarówno firmy, jak i państwa członkowskie chcą mieć swobodę w decydowaniu o tym, kto będzie działał u nich na tym kluczowym rynku. Ale mają być wspólne standardy i wspólna „skrzynka z narzędziami" używanymi do zmniejszania ryzyka dla bezpieczeństwa sieci.

Skrzynka z narzędziami

– Dzięki sieci 5G możemy robić wspaniałe rzeczy. Wykorzystuje się ją w medycynie spersonalizowanej, rolnictwie precyzyjnym i sieciach energetycznych, które mogą działać w oparciu o wszystkie rodzaje energii ze źródeł odnawialnych. Będzie to miało pozytywne skutki, ale tylko wtedy, gdy będziemy w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszych sieci – powiedziała Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca KE ds. Europy cyfrowej.

Skrzynka z narzędziami szczegółowo opisuje grożące sieci ryzyko i sposoby, jak mu zaradzić. Przede wszystkim KE zaleca państwom członkowskim dokładne sprawdzenie dostawców sprzętu dopuszczanych do budowy infrastruktury 5G. I pozwala na zablokowanie dostępu dla tych firm, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci lub być pod bezpośrednim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11570

Wydanie: 11570

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament