Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

CPK to rewolucja w podróżach koleją

30 stycznia 2020 | Ekonomia i rynek | Danuta Walewska
źródło: Rzeczpospolita

Spółka Centralny Port Komunikacyjny przedstawiła projekt Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Zawiera on mapy korytarzy dla nowych linii kolejowych prowadzących z różnych stron Polski do nowego lotniska między Warszawą a Łodzią.

 

Projekt jest od środy dostępny na stronie internetowej poświęconej konsultacjom. Wynika z niego, że po tym, jak zostaną uruchomione połączenia prowadzące przez CPK i do niego, sieć kolejowa w Polsce zwiększy się do ponad 20 tys. km, a Polska będzie pod tym względem krajem z 3. najdłuższą siecią w Europie.

Strategiczne Studium Lokalizacyjne Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL) to nowy etap procesu planistycznego programu kolejowego CPK. W założeniach ma pomóc w przygotowaniach do budowy ponad 1,6 tys. km nowych linii, wchodzących w skład 12 szlaków, z których...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11570

Wydanie: 11570

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament