Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy coraz więcej wydają na hazard

30 stycznia 2020 | Ekonomia i rynek | Aleksandra Ptak-Iglewska
źródło: Rzeczpospolita

Przychody zakładów wzajemnych wzrosły w 2019 r. o 29 proc. do 6,7 mld zł. 
Zwiększa się też aktywność nielicencjonowanych podmiotów – szara strefa wzrosła do blisko 60 proc. całego rynku hazardowego nad Wisłą.

 

Dzięki wzrostowi przychodów zakłady wzajemne wysforowały się na pierwszego gracza na polskim rynku hazardu. Swobodnie wyprzedzają królujące wcześniej kasyna. Są też największym płatnikiem podatku: siedemnastu operatorów zapłaciło z tego tytułu 800 mln zł. Ale szara strefa ponownie wzrosła i obejmuje ok. 60 proc. rynku gamingowego w Polsce.

Wiatr w żagle

Choć Polacy uprawiają hazard coraz chętniej, to branża nadal nie dotarła do rekordowego wyniku 20 mld zł, którym zakończył się 2009 r. Potem przyszło wieloletnie załamanie rynku. W 2018 r. za wszelkie rozrywki związane z hazardem Polacy zapłacili ponad 14,8 mld zł. Po grach liczbowych, automatach i kasynach przyszła pora na zakłady wzajemne, których przychody przekroczyły już te z kasyn. Wprawdzie oficjalne dane za 2019 r. Ministerstwo Finansów opublikuje w połowie roku, ale stowarzyszenie Graj Legalnie szacuje wzrost przychodów zakładów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11570

Wydanie: 11570

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament