Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Społeczne przebudzenie biskupów?

30 stycznia 2020 | Kraj | Tomasz Krzyżak

Kościół chciał wziąć udział w forum o praworządności. Ale jego przedstawiciel przy stole nie usiądzie. Biskupi nie powinni się obrażać. Nie mogą milczeć, lecz przypominać bogate nauczanie Kościoła o demokracji.

 

Z inicjatywy PAN w piątek ma ruszyć „Forum dla praworządności". Do wspólnego stołu zasiądą przedstawiciele władzy politycznej, sądowniczej, samorządów prawniczych, środowisk naukowych i organizacji pozarządowych. Tematem rozmów ma być rzecz jasna reforma sądownictwa, którą forsuje PiS. Na spotkaniu zabraknie przedstawicieli Kościoła.

„Gdy narasta kryzys, musi istnieć forma dialogu, w której uczestniczą osoby szanujące się i próbujące się porozumieć" – tak ideę tego spotkania tłumaczył w rozmowie z „Rz" prof. Jerzy Duszyński, prezes PAN. Dodawał, że inicjatywę forum popierają m.in. dziekani...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11570

Wydanie: 11570

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament