Dostosowują się do zmian, mają wiele propozycji
Na uczelniach | Dynamicznie zmieniający się rynek pracy wymaga stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwijania umiejętności. Uczelnie odpowiadają na te wyzwania i w 2020 roku proponują podyplomowe kierunki studiów związane m.in. z ochroną środowiska, zarządzaniem projektami, z bezpieczeństwem i ochroną cyberprzestrzeni, informatyką, grafiką, z żywieniem człowieka.
Odnawialne źródła energii, Bezpieczeństwo i higiena pracy i ergonomia oraz Rachunkowość jednostek gospodarczych to kierunki studiów podyplomowych Politechniki Koszalińskiej, które uwzględniają specyfikę lokalnego rynku pracy.
– Firmy w regionie stale poszukują księgowych, kadrowych, specjalistów BHP, powstają biura rachunkowe, dynamicznie rozwija się rynek fotowoltaiczny – mówi Agnieszka Kowalska, rzecznik prasowy uczelni.
Zyskają uprawnienia
Absolwenci pierwszego kierunku uzyskają uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Cena studiów wynosi 3,4 tys. zł za dwa semestry. Bezpieczeństwo i higiena pracy i ergonomia dają uprawnienia do wykonywania zawodu inspektora BHP. Są to studia zarówno dla kadry zajmującej stanowiska związane z bezpieczeństwem pracy, jak i osób ubiegających się o takie zatrudnienie.
– Absolwent jest przygotowany do kierowania działami i projektami oraz wdrażania zagadnień BHP w miejscu pracy. Po studiach można pracować m.in. na stanowiskach: inspektora ds. BHP, starszego inspektora, specjalisty, głównego specjalisty – mówi. Koszt za dwa semestry wynosi 3 tys. zł. Trzeci z kierunków daje kwalifikacje z zakresu rachunkowości, prawa, strategii podatkowej, sprawozdawczości finansowej, analizy finansowej, rachunku kosztów,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta