Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przed oceną trzeba wyrównać szanse

13 lutego 2020 | Kadry i Płace | Katarzyna Dulewicz

Pracodawca musi przystosować stanowisko pracy niepełnosprawnego do jego potrzeb w taki sposób, aby mógł wykonywać pracę jak inni pracownicy. Dopiero wtedy jest możliwa obiektywna ocena jego pracy.

Tak wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 11 września 2019 r. w sprawie DW przeciwko Nobel Plastiques Ibérica SA (sprawa nr C-397/18).

O co chodziło

Sprawa dotyczyła hiszpańskiej pracownicy, która pracowała przy montażu i formowaniu rur z tworzyw sztucznych. W trakcie zatrudnienia doznała ona schorzenia, w wyniku którego miała trudności z wykonywaniem dotychczasowych zadań. Wielokrotnie kierowała do pracodawcy prośby o dostosowanie stanowiska pracy do jej stanu fizycznego. Mimo to pracodawca nadal kierował ją do pracy na stanowiskach, których warunki były niezgodne ze specyfiką jej stanu zdrowia.

W marcu 2017 r. pracodawca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11582

Wydanie: 11582

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament