Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brak kluczyka nie pozbawi odszkodowania z AC za skradzione auto

14 lutego 2020 | Biznes | Dorota Gajos-Kaniewska

Nie jest rażącym niedbalstwem pozostawienie kluczyka do samochodu w niezamykanej na klucz szufladzie w pomieszczeniu recepcji pensjonatu – wynika z wyroku sądu w sprawie o odszkodowanie z autocasco.

Taki pensjonat w nadmorskim kurorcie prowadzą małżonkowie Elżbieta i Marian S. Pewnego letniego wieczoru pan S. stwierdził brak wielu kluczy do pomieszczeń pensjonatu. Miejscem ich przechowywania była szafka w magazynie pościeli. Gdy pan S. poinformował żonę, że kluczy w niej nie ma, usłyszał, że ona ich stamtąd nie zabrała. Wtedy ugięły się pod nim nogi, doszło nawet do sprzeczki z żoną. Następnego dnia rano Marian S. pojechał do sklepu po części niezbędne do wymiany zamków.

Gość o nieciekawej fizjonomii

Potem zdarzyło się coś jeszcze gorszego. Marian S. zostawił przed pensjonatem swoje audi, a kluczyki włożył do niezamykanej na klucz szuflady w pomieszczeniu recepcji. Można do niego wejść głównymi drzwiami od frontu, ale także od tyłu budynku, poprzez pomieszczenie rekreacyjne i wewnętrzny korytarz.

Tego dnia Marian S. składał w pomieszczeniu rekreacyjnym antenę telewizyjną. Nie wykluczał, że mógł pozostawić drzwi wejściowe do tego pomieszczenia niezamknięte na klucz. Gdy zajrzał na chwilę do recepcji widział, jak jego żona rozmawia z mężczyzną o "nieciekawej fizjonomii", który miał czapkę z daszkiem głęboko osadzoną na czoło. Mężczyzna chciał się zatrzymać w pensjonacie na jedną noc.

Marian S. powiedział żonie, by nie udostępniała pokoju na jeden nocleg, ale mimo to Elżbieta S. przyjęła zlecenie i wydała mężczyźnie klucz do pokoju. A potem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11583

Wydanie: 11583

Spis treści

Reklama

Rzecz o biznesie

Nieprzypisane

Zamów abonament