Więcej widzów w sieci
Pierwsza wielka impreza przeniesiona do internetu. Spadną ceny biletów.
Krakowski Festiwal Filmowy (KFF) to światowa marka: ma prawo kwalifikowania do Oscara w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a rekomenduje też do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych trzech kategoriach. Historia KFF sięga roku 1961, kiedy jeszcze jako Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych prezentował dokonania rodzimej kinematografii. Widzowie KFF zjeżdżali od lat do Krakowa, by wspólnie oglądać filmy, zwłaszcza dokumentalne. Tym razem będą dostępne dla wszystkich chętnych.
Koncerty i spotkania
– To jest niewątpliwy plus przymusowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy pod presją koronawirusa – podkreśla Olga Lany, rzecznik festiwalu. – Nasze festiwalowe kina są małe, nieraz się zdarzało, że ludzie odchodzili od kas z kwitkiem. Tym razem takiej sytuacji nie będzie. Dla filmów i ich twórców, zwłaszcza dokumentów, to szansa na dotarcie do szerszej widowni. Poza festiwalami mają one niewielkie szanse. W dodatku wiele z nich za rok mogłoby stracić siłę przekazu – wszak to filmy chwytające życie na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta