Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sztuczna inteligencja może być źródłem zła

11 sierpnia 2020 | Ekonomia i rynek

Badacze z University College London UCL) stworzyli listę najgroźniejszych przestępstw, jakich może dopuścić się technologia AI w ciągu najbliższych 15 lat. MICHAŁ DUSZCZYK

 

Sklasyfikowane przez brytyjskich naukowców zagrożenia, jakie mogą się pojawić w związku z działalnością sztucznej inteligencji (AI), przyprawiają o ciarki. Chodzi m.in. o możliwość przejęcia przez terrorystów kontroli nad autonomicznymi samochodami i wykorzystania ich przeciwko pasażerom lub przechodniom, czy zaawansowane cyberataki, wykorzystujące technologię uczenia maszynowego.

Na liście są także np. niewłaściwe wykorzystanie robotów wojskowych i dronów oraz celowe manipulowanie bazami danych (co może pozbawić nas pieniędzy, a nawet tożsamości). Ale największe zagrożenie ze strony AI to tzw. deepfake. Badacze z UCL podają, że „wykorzystując fałszywe audio i wideo do podszywania się pod inną osobę, AI może powodować znaczne szkody. Zagrożenia obejmują dyskredytowanie osób z pierwszych stron gazet, aby wpływać na opinię publiczną lub wyłudzać fundusze".

Wydanie: 11733

Wydanie: 11733

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament