Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus przyjdzie po hot doga

15 października 2020 | Komentarze | Przemysław Wojtasik

Skarbówka zabiera się do gastronomii. Kontroler podszyje się pod klienta i sprawdzi, czy bary wystawiają paragony. Na każdą akcję dostanie 50 zł. Czy epidemia koronawirusa to dobry moment na takie operacje?

 

Fiskus prawie codziennie ogłasza swoje sukcesy. W środę poinformował, że zlikwidował nielegalną fabrykę papierosów, gdzie produkowano nawet 150 paczek na minutę. W poniedziałek pochwalił się wykryciem spółki, która handlowała w internecie ubraniami z Azji i zaniżała przychody. W zeszłym tygodniu skarbówka obwieściła, że odkryła karuzelę VAT w branży budowlanej. Komunikaty okrasza zdjęciami i filmami z akcji. Podkreśla, że sprawy są rozwojowe. Sukcesy robią wrażenie.

Po co więc zmieniać procedurę, skoro wszystko tak sprawnie działa? Otóż skarbówka dostrzegła nowe możliwości. Zwłaszcza w branży...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11788

Wydanie: 11788

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament