Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

My też chcieliśmy normalności

15 października 2020 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Rzeczpospolita

Jak patrzę na awanturę wewnątrz PiS, to widzę w tym jakąś nadzieję – mówi poseł Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO.

 

Czy jest nadzieja na to, że rząd i opozycja po wtorkowej telekonferencji będą współdziałać w sprawie zwalczania pandemii Covid-19?

Wszystko zależy od chęci obozu rządzącego. My taką współpracę deklarowaliśmy wcześniej, wielokrotnie sygnalizowaliśmy, że ta strategia do walki z pandemią jest niewystarczająca. Na wszystkich spotkaniach, które organizował premier Mateusz Morawiecki, byliśmy. Zasadniczym problemem jest to, że z tych spotkań po prostu nic nie wynika. To było kolejne, na którym domagaliśmy się przedstawienia całościowej strategii rządu w sprawie walki z koronawirusem. Na pierwszą falę pandemii rząd był nieprzygotowany. Gdy widzieliśmy straszne sceny w Lombardii, we Włoszech – u nas nie było maseczek, środków czystości. Mija...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11788

Wydanie: 11788

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament