Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciepło na sercu

15 października 2020 | Sport | Krzusztof Rawa
Konferencja prasowa Igi Świątek na stadionie Legii. Teraz czas na wakacje
źródło: PAP
Konferencja prasowa Igi Świątek na stadionie Legii. Teraz czas na wakacje

Sztab Igi Świątek chce zadbać o to, by stała się ona globalną gwiazdą.

 

Gdyby nie rygory z powodu pandemii Sky Box na stadionie warszawskiej Legii zapewne pękałby w szwach. Mistrzyni przybyła z Paryża via Salzburg. Humor jej dopisywał, adrenalina nie opadła. Do Warszawy przybyła z nią cała zwycięska ekipa: trener Piotr Sierzputowski, psycholog Daria Abramowicz i trener przygotowania fizycznego Maciej Ryszczuk, który może mówić, że wygrał w stolicy Francji najwięcej, bo pomagał także mistrzyni debla Węgierce Timei Babos.

Zaczęło się od kolejnych pytań o wytłumaczenie sukcesu i powtarzania przez team Igi znanego wyjaśnienia: to wynik długiego procesu, w którym niepospolity talent musiał być oszlifowany przez ciężką grupową pracę.

Tajemnice warsztatu, zwłaszcza psychologicznego, ekipa zachowała dla siebie, ale usłyszeliśmy raz jeszcze słowa: proces, relacja i rozluźnienie. Były podczas konferencji podziękowania od wdzięcznych sponsorów (szef Lexusa Jacek Pawlak dołożył samochód i w pakiecie lekcje w firmowej akademii, by nie było kłopotu z egzaminem na prawo jazdy), były słowa gospodarza obiektu Dariusza Mioduskiego, że Legia Warszawa to także tenis, a pierwszy sukces to nie koniec, ale początek trudnej drogi.

Wspólna perspektywa

Iga...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11788

Wydanie: 11788

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament