Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ze sprawozdania SLD wyparowały miliony

15 października 2020 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Formacja Włodzimierza Czarzastego o połowę zaniżyła swoje wpływy w 2019 roku. Mimo błędu pieniędzy z budżetu nie straci.

 

10,78 mln zł – takie wpływy uzyskał w 2019 roku Sojusz Lewicy Demokratycznej, od stycznia formalnie zarejestrowany jako Nowa Lewica. Co innego wynika ze sprawozdania finansowego przesłanego Państwowej Komisji Wyborczej. Partia zapisała, że przychody wyniosły 5,78 mln – nie wykazała kredytu bankowego na okrągłe 5 mln zł.

Takie sprawozdania przedstawiają co roku wszystkie partie. Od tego, czy PKW je przyjmie, czy odrzuci, zależy los ugrupowań otrzymujących subwencje z budżetu państwa. Najboleśniej przekonała się o tym ostatnio Konfederacja. PKW odrzuciła jej sprawozdanie z powodu błędu wartego... 307 zł. Na tyle wyceniany jest baner, który Konfederacja wywiesiła podczas kampanii do Sejmu.

Pochodził on jeszcze z czasów wyborów do PE i widniał na nim napis „Konfederacja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11788

Wydanie: 11788

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament