Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Senacki zgryz PiS

15 października 2020 | Kraj | Michał Kolanko

Izba wyższa znacznie wydłużyła vacatio legis do ustawy o ochronie zwierząt.

 

Po wyczerpującym legislacyjnym maratonie Senat przyjął wraz z poprawkami ustawę o ochronie zwierząt forsowaną przez PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Opozycja wprowadziła jednak do ustawy ważne poprawki, którymi teraz zajmie się Sejm. Później nad „piątką dla zwierząt" pochyli się prezydent.

Zakulisowe przepychanki i negocjacje trwały niemal do ostatnich minut. W Senacie przepadł wniosek PSL o odrzucenie ustawy w całości (poparło go jednak aż 20 senatorów Koalicji Obywatelskiej i jeden senator PiS) oraz wniosek o przyjęcie ustawy bez poprawek, czego domagała się Lewica.

Teraz PiS ma polityczny dylemat w sprawie poprawek, którymi ma zająć się Sejm. Od ich przyjęcia lub odrzucenia będzie być może zależało stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy i możliwe weto. Ale jak wynika z naszych rozmów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11788

Wydanie: 11788

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament