Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Choroba wikingów w SN

12 stycznia 2021 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Issakson

Parlamentarzysta usprawiedliwia dotykanie kobiecych ud przykurczem dłoni.

Posłanki składają apelację do Sądu Najwyższego w sprawie molestowań seksualnych ze strony byłego ministra rolnictwa Eskila Erlandssona cierpiącego na chorobę wikingów. Byłego ministra rolnictwa i byłego deputowanego partii Centrum o „niestosowne zachowanie" oskarżyły trzy parlamentarzystki. Dwie z Umiarkowanej Partii Koalicyjnej i polityk z rodzimego ugrupowania Erlandssona. Erlandsson miał głaskać je po udach, gdy siedział obok nich. Do seksualnego molestowania doszło w 2016 r. w Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk Inżynieryjnych, w 2017 r. na zebraniu partyjnym i w 2018 r. w parlamentarnej restauracji.

Jedna z posłanek Cecilia Magnusson opowiadała, że przy kolacji poczuła rękę na udzie, pod stołem. „Odpieprz się" – pomyślała. Nie chciała jednak wszczynać awantury, ponieważ obok stała para gospodarzy imprezy. Odrzuciła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11859

Wydanie: 11859

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament