Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Remontujący ma dwa sposoby na odliczenie tego samego wydatku

12 stycznia 2021 | Prawo co dnia | Monika Pogroszewska

Kto kupił nowy piec lub instalację fotowoltaiczną, może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej albo rehabilitacyjnej. Wydatki odlicza się od dochodu, ale każda preferencja wymaga spełnienia innych warunków. MONIKA POGROSZEWSKA

 

Przepisy podatkowe przewidują dwie preferencje dla osób, które remontują swój dom i instalują nowoczesne źródło ciepła. Zarówno ulga termomodernizacyjna, jak i rehabilitacyjna pozwala odliczyć poniesiony wydatek od dochodu. Wymagają jednak spełnienia innych warunków. Może się okazać, że ten, kto nie spełnia wymogów jednej preferencji, skorzysta z drugiej.

Taką odpowiedź otrzymał od dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej podatnik, który jest osobą o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Wraz z żoną mieszka w domu jednorodzinnym, którego właścicielem jest jego mieszkający za granicą syn. Na rzecz małżonków została ustanowiona służebność osobista.

W połowie 2019 r. małżonkowie zdecydowali się na remont nieruchomości, by dostosować ją do swoich potrzeb. Ze względu na zły stan zdrowia trudno było im obsługiwać piec na pelet. Zainwestowali w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11859

Wydanie: 11859

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament