Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mandaty nie wywrócą rządów Zjednoczonej Prawicy

12 stycznia 2021 | Kraj | Michał Kolanko

Inicjatywa dotycząca mandatów jest krytykowana przez opozycję. Budzi też konsternację w samej Zjednoczonej Prawicy, ale to nie jest temat, który mógłby wywołać poważny kryzys.

Projekt nowelizacji kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenie zakłada, że nie będzie można tak jak teraz odmówić przyjęcia mandatu, tylko go zaskarżyć. Projekt złożyła grupa posłów PiS, ale wnioskodawców reprezentuje Jan Kanthak z Solidarnej Polski.

Projekt wsparł w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który stwierdził, że to „pomysł koalicjantów", który wydaje się „rozsądny i logiczny". Terlecki zastrzegł, że zapewne sprawa będzie poruszona na najbliższym posiedzeniu Rady Koalicji, ale nie jest tak, że każdy pomysł trzeba wstępnie dokładnie omawiać. Przeciwko projektowi są politycy Porozumienia Jarosława Gowina. – To jest naturalne, że mamy odmienne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11859

Wydanie: 11859

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament