Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wodorowy pociąg do przyszłości nie będzie na nas czekał

14 stycznia 2021 | Ekonomia i rynek

Ireneusz Zyska Już dziś musimy podjąć zdecydowane kroki, aby nie zostać w tyle za najbardziej zaawansowanymi technologicznie gospodarkami świata. Wodór to paliwo przyszłości, które napędzi rozwój gospodarczy i transformację energetyczną Polski – pisze wiceminister klimatu i środowiska.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z innymi resortami oraz pełnomocnikiem rządu ds. gospodarki wodorowej przygotowało projekt polskiej strategii wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 roku. 30 grudnia 2020 roku dokument został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, a dzisiaj zostanie przekazany do szerokich konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Równolegle w ministerstwie trwają prace nad projektem ustawy – Prawo wodorowe, które będzie zawierać spójny system norm technicznych oraz regulować rynek.

Chcemy wspólnie z interesariuszami rynku stworzyć jak najlepsze rozwiązania dla rozwoju technologii wodorowych w Polsce. Już teraz z inicjatywy Ministerstwa Klimatu i Środowiska trwają prace nad porozumieniem sektorowym, które określi listę działań na rzecz rozwoju branży. Zarówno polska strategia wodorowa, jak i porozumienie sektorowe to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11861

Wydanie: 11861

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament