Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mówią o nas, czyli polski akcent

14 września 2021 | Rzecz o prawie | Jarosław Gwizdak

Nietrudno sobie wyobrazić, że „nasze orzecznictwo" będzie dokumentowało inny etap historii Unii Europejskiej. Oby stabilizacji Wspólnoty.

 

Felieton powstaje w czasie rozgrywek eliminacyjnego tygodnia do piłkarskich mistrzostw świata, przed (chyba) decydującym meczem reprezentacji Polski z Anglią. Zazdroszczę młodszym czytelnikom, kibicującym reprezentacji, że nie doświadczyli w swoim kibicowskim życiu upokorzeń danych mojemu pokoleniu.

Polskie drużyny klubowe grają wciąż na poziomie pozwalającym im w europejskiej rywalizacji pucharowej odpaść z mistrzem Luksemburga czy zdobywcą pucharu Malty. Reprezentacja od mniej więcej dekady utrzymuje średni poziom europejski, dość regularnie grając w finałach turniejów o mistrzostwo świata czy Europy.

Również nasi piłkarze indywidualnie osiągają coraz więcej. Nie tylko Robert Lewandowski, ale co najmniej kilkunastu z nich gra w pierwszych składach czołowych europejskich ligowców. Jest dobrze.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12065

Wydanie: 12065

Spis treści
Zamów abonament