Jakie etapy badania zgłoszenia znaku towarowego
Przed uzyskaniem prawa ochronnego na zgłoszony znak towarowy Urząd Patentowy RP dokonuje weryfikacji czy zgłoszenie zostało dokonane poprawnie i czy wybrane oznaczenie odróżniające ma cechy wymagane dla znaku towarowego.
Po dokonaniu zgłoszenia znaku towarowego w Urzędzie Patentowym RP następuje badanie pod względem formalnoprawnym. Sprawdzane jest także, czy wpłynęła opłata za zgłoszenie.
Ujawnienie w bazie znaków
Jednocześnie, zgłoszenie zostaje ujawnione w urzędowej bazie znaków towarowych. Ujawnieniu podlegają m.in. informacje o znaku towarowym, dacie pierwszeństwa, dacie i numerze zgłoszenia, wykazie towarów i usług, nazwie zgłaszającego oraz jego miejscu zamieszkania lub siedziby.
Kontrola przesłanek bezwzględnych
Kolejnym etapem postępowania zgłoszeniowego jest badanie, czy nie istnieją bezwzględne przesłanki odmowy udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy. Sprawdzenie zdolności ochronnej znaku towarowego obejmuje m.in. weryfikację, czy zgłaszane oznaczenie:
- może być znakiem towarowym zgodnie z definicją przedstawioną w art. 120 ust. 1 i ust. 2 p.w.p. oraz
- posiada dostateczne znamiona odróżniające, czyli nadaje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta