Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nasze smartfony przyciągają innowacjami i wyglądem

14 września 2021 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Oppo idzie własną drogą. Nie chcemy być tylko dostawcą telefonu, chcemy być dostawcą czegoś, co jest użyteczne w codziennym życiu – mówi Johnny Zhang, prezydent regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Materiał powstał

we współpracy z OPPO

Początek roku szkolnego to zwyczajowo wysyp nowości technologicznych. Kolejne premiery producenci organizują właściwie co tydzień, przygotowując się już po części na najgorętszy sezon sprzedażowy w roku. W tym gronie znalazło się także Oppo – marka z pierwszej piątki na świecie, w Polsce jednak obecna od nieco ponad dwóch lat. Przy okazji prezentacji nowej linii smartfonów – Serii Reno6, producent odsłonił także swoje plany wobec rejonu Europy Środkowo-Wschodniej, dla której utworzył właśnie regionalne struktury. O nich m.in. rozmawialiśmy z nowo mianowanym prezydentem regionu Johnnym Zhangiem. Oppo, OnePlus, Realme i Vivo to marki, które zwykle wymienia się jako funkcjonujące w ramach grupy BBK, chociaż zdementował to ostatnio szef Vivo w Europie, mówiąc, że są prywatną firmą. Jak to jest w przypadku Oppo?

To długa historia. Ale również potwierdzam: nie mamy nic wspólnego z BBK Group lub VIVO. Jesteśmy

w pełni niezależną i samodzielną firmą: od R&D i produkcji, przez marketing, sprzedaż, zarządzanie kanałami sprzedaży, obsługę itd. Oppo licencjonuje niektóre rozwiązania technologiczne i software'owe markom One Plus i RealMe, w ramach współpracy technologicznej.

Na początku roku nastąpiła także konsolidacja działów badawczo-rozwojowych marek OnePlus i Oppo,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12065

Wydanie: 12065

Spis treści
Zamów abonament