Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy chcą więcej rekrutować

14 września 2021 | Ekonomia i rynek | Anna Cieślak-Wróblewska

Do końca tego roku 17 proc. przedsiębiorstw zamierza zwiększyć zatrudnienie. To najwięcej od czasu wybuchu pandemii i niewiele mniej niż w rekordowym pod tym względem 2018 roku.

 

Polscy pracodawcy coraz odważniej rozbudowują swoje zespoły – wynika z najnowszego raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia", udostępnionego „Rzeczpospolitej". Aż co szósty badany przedsiębiorca (17 proc.) planuje rekrutacje w IV kwartale tego roku. Redukcję etatów przewiduje tylko 5 proc., 74 proc. chce pozostawić liczbę pracowników na niezmienionym poziomie, a 4 proc. ma jeszcze nie do końca sprecyzowane plany. Obliczona na podstawie tych danych prognoza netto zatrudnienia (różnica między odsetkiem firm planujących wzrost oraz spadek liczby etatów) po korekcie sezonowej osiągnęła poziom plus 11 proc.

Tak dobrych perspektyw na polskim rynku pracy nie było...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12065

Wydanie: 12065

Spis treści
Zamów abonament