Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Start kampanii w PO

14 września 2021 | Kraj | Michał Kolanko
Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha  (w środku;  obok na zdjęciu wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska  i prezydent Wrocławia  Jacek Sutryk)  chce być  szefem PO  na Dolnym Śląsku
autor zdjęcia: Maciej Kulczyński
źródło: PAP
Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha (w środku; obok na zdjęciu wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk) chce być szefem PO na Dolnym Śląsku

Pod koniec października Platforma Obywatelska będzie wybierała nowe władze. Najwięcej emocji budzi rywalizacja w regionach.

Platforma po powrocie Donalda Tuska zajmuje drugie miejsce w sondażach i wyprzedza ruch Szymona Hołowni. To odwrócenie sytuacji sprzed kilku miesięcy. Ale powoli staje się jasne, że partię czeka teraz – jak to powiedział nam jeden z jej ważnych polityków PO – „wojna pozycyjna" o każdy kolejny punkt poparcia. Po okresie euforii i fiesty w partii jest oczekiwanie na to, co dalej pokaże przewodniczący – jeśli chodzi o kierunki działania, pomysły na przyszłość, ale i zmiany personalne.

W starciu z Prawem i Sprawiedliwością będzie liczyć się organizacja i kadry. Zmiany w partii przyniesie modyfikacja statutu Platformy, co wydarzy się już w trakcie planowanej na sobotę 18 września konwencji ugrupowania.

Ale zmiany kadrowe to kwestia najbliższych wyborów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12065

Wydanie: 12065

Spis treści
Zamów abonament