Środki na uatrakcyjnienie kształcenia zawodowego i ustawicznego
Rozszerzenie programów praktyk zawodowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć i kursów – to wszystko ma wspomóc rozwój kształcenia zawodowego. Na dofinansowanie odpowiednich działań zarezerwowano 3,6 mln zł.
Od 27 września do czwartego października urząd marszałkowski województwa łódzkiego czeka na zgłoszenia projektów, obejmujących swoim zakresem problematykę kształcenia zawodowego. Przedkładane pomysły mają wpisywać się w wytyczne i cele działania 11.3.2 programu regionalnego. A można je podsumować, jako potrzebę ożywienia, uatrakcyjnienia i dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb uczniów (młodzieży jak i dorosłych) oraz współczesnej gospodarki, oczekiwań pracodawców i stawianych przez nich wymagań. Chodzi o to, aby oferta kształcenia zawodowego nie tylko zachęcała nowych uczniów do podejmowania nauki, ale dawała także realne szanse znalezienia pracy. Program szkoleń – zarówno w stosunku do zagadnień teoretycznych, jak i praktycznych – musi odpowiadać potrzebom regionalnego rynku pracy: zgłaszanemu zapotrzebowaniu na pracowników (specjalistów), perspektywicznym branżom, tzw. inteligentnym specjalizacjom.
Projekty partnerskie
Zgodnie z warunkami tej części programu regionalnego oraz zapisami regulaminu konkursu, wnioski o dofinansowanie mogą składać wszystkie podmioty, ale muszą to robić w porozumieniu z miastem Łodzią. W grę wchodzą więc wyłącznie projekty partnerskie, chyba że samo miasto zgłosi swój projekt. Także ma do tego prawo. A co mogą one obejmować?
Po pierwsze, wolno przygotować i zgłosić...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta