Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potrzebujemy Polskiego Ładu

14 września 2021 | Ekonomia i rynek | Olga Semeniuk

Potrzebujemy sprawiedliwej transformacji systemu ekonomicznego – pisze w polemice pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

 

 

Polski Ład to kamień milowy w historii rozwoju polskiej gospodarki.

Z jednej strony to nowe otwarcie na miarę postpandemicznych wyzwań, z drugiej – kontynuacja polityki rządu Mateusza Morawieckiego, w której centrum znajduje się sprawiedliwy rozwój gospodarczo-społeczny.

Sprawiedliwy, czyli taki, z którego owoców korzystają wszyscy obywatele, a nie tylko uprzywilejowane grupy. Nierówności społeczne hamują wzrost gospodarczy, zmniejszają produktywność, osłabiają odporność społeczeństw na kryzysy. Harmonijny rozwój społeczno-gospodarczy potrzebuje gospodarki lepiej dystrybuującej wytwarzaną wartość. To nie tylko optyka, którą kierujemy się w rządzie, to także refleksja wielu ekonomistów z noblistą Josephem Stiglitzem na czele. Tworzymy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12065

Wydanie: 12065

Spis treści
Zamów abonament