Mocno stawiamy na współpracę i partnerstwo publiczno-prywatne
Jakość świadczeń powinna odpowiadać potrzebom pacjenta, a nie być systemowym postrzeganiem tego, co powinien otrzymać. Wyzwaniem jest skoordynowanie tych świadczeń – uważa Wiktor Janicki, prezes AstraZeneca Pharma Poland.
AstraZeneca jest jednym z producentów szczepionki przeciw Covid-19. O firmie i prowadzonych przez nią badaniach dużo się mówiło, doniesienia były różne. Jaki to był czas dla firmy?
Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami życie nas wszystkich. Dla naszej firmy był to również czas szczególny. To moment, w którym jeszcze mocniej skoncentrowaliśmy się na kluczowej dla nas wartości – dobru pacjenta. Po wybuchu pandemii bardzo szybko podjęliśmy decyzję o podjęciu wspólnej pracy z Uniwersytetem Oksfordzkim nad rozwojem i dystrybucją szczepionki. Chcieliśmy zapewnić pacjentom dodatkowe opcje szczepienia, dać im możliwość wyboru. Pomimo licznych wyzwań jesteśmy bardzo dumni, że tak szybko udało nam się opracować skuteczną szczepionkę przeciw wirusowi, a tym samym dać ludziom szansę powrotu do normalności.
W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie ludzi
w okresie pandemii dostarczamy szczepionkę po kosztach, to znaczy, że firma
na tym nie zarabia.
Wspomniał pan o partnerstwie z Uniwersytetem Oksfordzkim. Ale czy podobne partnerstwa są możliwe w Polsce? Jak wyglądają partnerstwa AstraZeneca z polskimi ośrodkami naukowymi bądź innymi podmiotami?
Stawiamy na pracę zespołową. Jesteśmy przekonani, że żadna firma ani organizacja nie jest w stanie w pojedynkę znaleźć...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta