Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Siedmiu na jednego

12 listopada 2021 | Sport | Krzysztof Rawa
Hubert Hurkacz jest pierwszym po Wojciechu Fibaku (finał w roku 1976) polskim singlistą w turnieju Masters
autor zdjęcia: Anne-Christine Poujoulat
źródło: AFP
Hubert Hurkacz jest pierwszym po Wojciechu Fibaku (finał w roku 1976) polskim singlistą w turnieju Masters

Elitarny turniej z udziałem ośmiu najlepszych graczy roku zaczyna się w niedzielę w Turynie. Pierwszy raz zagra w nim Hubert Hurkacz

 

Chociaż Covid-19 już bardzo przeszkadzał, męski turniej Masters odbył się rok temu w Londynie wedle ustalonych planów, choć bez publiczności i w nastroju trochę nostalgicznym – po 12 latach trzeba się było żegnać z przyjazną halą O2 i udanym brytyjskim sposobem na połączenie światła, dźwięku, dymów i profesjonalnego tenisa.

Wybór kierownictwa ATP padł na Turyn i Pala Alpitour – największą halę sportową w Włoszech, 16 600 miejsc, zbudowaną na igrzyska zimowe w 2006 roku. Tam właśnie za pieniądze japońskiej firmy technologicznej Nitto i banku Intesa Sanpaolo turniej ma ciąg dalszy. Będzie to 52. edycja Masters.

Pamiętamy Wimbledon

Wszyscy uczestnicy są znani od ponad tygodnia, czyli od półfinałów turnieju z cyklu ATP Masters 1000 w Paryżu. W hali Bercy ostatnie miejsca wśród singlistów zdobyli Norweg Casper Ruud i Hubert Hurkacz.

Polak jest debiutantem, ale takim, o którym nikt nie powie, że nie zasłużył na awans. Nawet jeśli chwilami – szczególnie wiosną w Europie – forma się chwiała, miał dobry sezon. Pierwszym szczytem było zwycięstwo w marcowym turnieju z cyklu ATP Masters 1000 w Miami, gdy był 37. tenisistą świata i pokonał pięciu wyżej klasyfikowanych rywali.

Dziś możemy zauważyć, że duże znaczenie miało finałowe zwycięstwo nad Jannikiem Sinnerem, gdyby było odwrotnie, to zapewne młody...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12114

Wydanie: 12114

Spis treści

Reklama

Zamów abonament