Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Standardowy początek roku

11 stycznia 2022 | Rzecz o prawie | Jarosław Gwizdak

Wymiar sprawiedliwości wrócił na pozycję wielkiego niemowy. A może nigdy jej nie opuścił?

Posiedzenie „aresztowe" przed sądem wyznaczono na niedzielę 3 stycznia 2022 r. o godzinie 11:00. Zakończyło się tym, czym kończy się dziewięć na dziesięć takich posiedzeń przed polskimi sądami.

Sąd zastosował najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy – tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Kto stanął przed sądem w tej sprawie? To podejrzany o pomalowanie zabytkowej fasady kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Jako dowody wykorzystano nagrania z monitoringu. Do zdarzenia miało dojść w noc wigilijną.

Sąd zastosował areszt, bo - jak miał stwierdzić w uzasadnieniu - podejrzany się nie przyznał i odmówił składania wyjaśnień. W dodatku zachodziła obawa matactwa, a za zarzucane mu przestępstwo grozi surowa kara.

Wszystko, co w chwili pisania felietonu wiem o sprawie, pochodzi z mediów społecznościowych. W dodatku dostała się do nich wyłącznie wersja Kolektywu Szpila, czyli...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12162

Wydanie: 12162

Spis treści
Zamów abonament