Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Orlen ma więcej niż dwóch chętnych na aktywa Lotosu

11 stycznia 2022 | Ekonomia i rynek | Tomasz Furman
źródło: Rzeczpospolita

W środę płocki koncern planuje podać informacje na temat firm, które kupią zbywany majątek. Operacja ta ma pomóc w dywersyfikacji dostawy ropy do rafinerii w Polsce, Czechach i na Litwie.

 

Środki zaradcze, określone przez Komisję Europejską dla transakcji przejęcia Lotosu przez Orlen, mają być zrealizowane przy współudziale więcej niż dwóch partnerów biznesowych – wynika z informacji „Rz" uzyskanych od osób zbliżonych do płockiego koncernu.

Podają one również, że rynek pozna przyszłych kupców zbywanego w ramach fuzji majątku w najbliższą środę. Do tego dnia mają być z nimi podpisane warunkowe umowy sprzedaży (umowy przyrzeczone) aktywów, które płocki koncern zobowiązał się zbyć. Ponadto na środę przygotowywana jest konferencja prasowa, podczas której zostaną ogłoszone szczegóły dotyczące planowanych transakcji.

Wkrótce decyzje

I tak udziały w gdańskiej rafinerii ma nabyć Saudi Aramco, a stacje paliw Lotosu węgierski MOL, o czym pierwsze – już w niedzielę – informowało Radio Zet. Wprawdzie Orlen jeszcze tego samego dnia wydał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12162

Wydanie: 12162

Spis treści
Zamów abonament